پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

تمامی کاربران فروشگاه اینترنتی جیب کالا می توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی در این سایت، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏ شود.

پرداخت از طریق درگاه اینترنتی با استفاده از تمامی کارت های بانکی عضو شبکه شتاب انجام می شود

هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می شوید.

۱- شماره ۱۶ رقمی کارت (PAN)
این شماره در کارت همه بانک‏ ها، بر روی کارت درج شده است.

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم (PIN۲)
برای پرداخت اینترنتی لازم است از قبل رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید. رمز دوم یا همان رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه ‏های خود پرداز وارد می کنید، تفاوت دارد. برخی از بانک ها مثل بانک سامان معمولاً رمز اینترنتی را هنگام صدور کارت تحویل می دهند، اما کارت بیشتر بانک‏ ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی، می‏ توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب نموده سپس در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز جدید خود را وارد نمایید.

۳- کد اعتبار سنجی دوم (CVV۲)
این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت های بانکی درج می شود و به عنوان یک کد امنیتی در پرداخت های اینترنتی کاربرد دارد.

۴- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء روی اکثر کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود نداشت، می‏ توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از عدد ۹۹ به جای سال انقضاء کارت استفاده کنید.