تحریر

استفاده مفید از لوازم التحریر

تحریر فانتزی

لوازم التحریردر دنیای امروزی برای خیلی ها بخش محبوب مدرسه رفتن و یادآور دوران شیرین کودکی است. اما برای بعضی ها با پیشرفت تکنولوژی در عصر دیجیتال به معنای خاتمه دادن به کار کاغذ بود. اما این امر هنوز میسر نیست چرا که ما هنوز نمی توانیم به اندازه کافی قلم نوری، نوت بوک و لوازم دیجیتال فانتزی داشته باشیم. برخی از هواداران تکنولوژی بر این باورند که استفاده از تجهیزات دیجیتال برای کودکان بهتر است و بحث در این رابطه همچنان ادامه دارد. کارشناسان نیز گاهی به سمت لوازم دیجیتال رای می دهند و گاهی به سمت لوازم تحریر سنتی؛ اما هیچکس نمی تواند علاقه به کتاب های ورزش و یادداشت، مجموعه های نوشتاری مثل مدادها و خودکارهای فانتزی با رنگ های فوق العاد و برگه های یادداشت چسبان، مداد رنگی و دفترهای دیزنی، ماژیک های سه بعدی در رنگ های مختلف، هیالایترها، جامدادی ها و عروسک های کوچک آویز کیف و هزاران لوازم تحریر دیگر را انکار کند. این لوازم هنوز هم موجب شور و شعف کودکان قبل از بازگشایی مدارس می شود. اما چگونه می توان بهترین لوازم تحریر را با قیمت مناسب خریداری کرد؟ به گونه ای که مدت زمان استفاده کوتاه نباشد.

مهم ترین روش در خرید لوازم تحریر مرغوب تحقیق درباره برند آن لوازم است. برندها گویای سابقه و کیفیت کالا هستند و شما به راحتی از طریق تحقیق درباره یک برند به کیفیت محصولات آن برند پی می برید. در چند برند معروف ایرانی و خارجی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

تحریرhttps://jeebkala.com/product-category/office/

 پر مصرف شماره یک: خودکار

آیا می‌دانستید که خودکار۵۱ پارکر در اواخر جنگ جهانی دوم استفاده می‌شده است؟ این همان مدل خودکاری است که ژنرال آیزنهاور با آن آتش‌بس با آلمان را امضا کرد. ژنرال مک‌آرتور از یک خودکار پارکر دیگر برای پایان دادن به مناقشه با ژاپن استفاده کرد.

 پر مصرف شماره دو: قیچی

قیچی‌ها در گذشته کمی از چیزی که ما این روزها در ادارات به عنوان یک لوازم تحریر پرمصرف استفاده می‌کنیم، متفاوت بودند. اولین قیچی‌ها که دو تیغه روی هم قرار گرفته بودند که نخستین بار ۳‌تا‌۴هزار سال قبل در بین‌النهرین به کار گرفته شدند که منطقه‌ای است بین عراق و سوریه فعلی. جالب اینکه هنوز آن طراحی قیچی به عنوان قیچی پشم‌چینی گوسفندان وجود دارد و استفاده می‌شود.

 پر مصرف شماره سه: منگنه

در بین عامه معروف است که یکی از اولین منگنه‌های جهان برای در ۱۷۰۰ میلادی برای لویی پانزدهم ساخته شد. همان‌طور که از یک پادشاه بر می‌آید، گفته می‌شود که آن دستگاه منگنه تزیینات بسیاری داشته و حتی علامت دادگاه سلطنتی روی آن حک شده بوده است. من نمی‌توانم تصور کنم که یک پادشاه خودش این دست کارها مثل کار با منگنه را انجام دهد، بنابراین یک کمی درباره این مورد مشکوکم!

لوازم تحریر پر مصرف شماره چهار: چسب

یکی از اولین کاربردهای چسب در غار سیبودو در آفریقای جنوبی کشف شده است. ۷۲هزار سال پیش یک نفر صمغ گیاه و موم زنبور عسل و اُکر را با هم مخلوط کرده و برای چسباندن یک سنگ تیز به سر یک چوب و ساختن یک نیزه از آن استفاده کرده است! آن‌وقت من همین حالا در عصر حاضر هم از مخلوط کردن مایه یک کیک عاجزم!

 لوازم تحریر پرمصرف شماره پنج: کاغذ یادداشت چسبی

آیا می‌دانید که استیکی نوت یا همین کاغذهای کوچک یادداشت چسب‌دار به خاطر یک چسب بد اختراع شدند؟

در سال ۱۹۶۸ یک دانشمند در شرکت 3M چسبی اختراع کرد که محکم باقی نمی‌ماند. در ۱۹۷۴ یک محقق دیگر 3M با افتادن بوک‌مارک‌ها یا کاغذ‌هایی که لای کتاب برای یادداشت می‌گذاشت، مشکل داشت. یادداشت‌ها از لای کتاب می‌افتادند. او فهمید که این چسب ناکارآمد می‌تواند اینجا به کارش بیاید و کاغذ یادداشت‌ها را به صفحات کاغذ بچسباند، بدون اینکه کندن آن آسیبی به کاغذ بزند.

پر مصرف شماره شش: کش پول

کش پول فقط در بانک یا پست کاربرد ندارد. در سالن‌های خالکوبی هم از ابزار ضروری است. دستگاه تتو طبیعتاً خیلی ارتعاش دارد. از کش پول استفاده می‌کنند تا با پیچیدن دور دستگاه از لرزش سوزن روی پوست جلوگیری کنند. احتمالاً بهتر از انبار شدن و بی‌فایده ماندن در پست‌خانه و بانک‌هاست.

پر مصرف شماره هفت: پاک‌کن

در قرون میانه مردم از چیزی به نام ترنچر برای غذا خوردن استفاده می‌کردند که نوعی نان به شکل  بشقاب بود. در ژاپن هم با فاصله هزاران مایل و چند قرن، یعنی در قرن ۱۹ دانش‌آموزان از همین قرص نان به عنوان پاک‌کن استفاده می‌کردند و گاهی اگر گرسنه بودند به آن ناخنک می‌زدند!

 پرمصرف شماره هشت: تابلوی اعلانات

هرکولانیوم شهری بود که به همراه پمپئی در گدازه‌های آتشفشان نابود شد. باستان‌شناسان یک تابلوی اعلانات نقاشی شده در آثار باقی‌مانده از این شهر پیدا کرده‌اند که روی آن از اهالی خواسته شده زباله نریزند! آیا این به معنی این است که آشغال ریختن اختراع رومی‌ها بوده است؟!

پرمصرف شماره نه: گیره کاغذ

در طول جنگ جهانی دوم مردم در گروه‌های مقاومت فرانسه و بلژیک به برگردان یقه خود گیره کاغذ می‌زدند و این یک نشانه مخفی برای همبستگی بود. ایده این بود که این گیره‌ها نمادی از اتصال و همبستگی آدم‌ها به هم است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *